8 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Kornhauserem. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live'a na Facebooku: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPubliczn... Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.
Dzień później poeta poprowadzi warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy 9 czerwca (środa) w godz. 17.00-20.00 do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki.
O SPOTKANIUZ autorem porozmawiamy o jego twórczości i inspiracjach oraz roli poezji w jego życiu. Nie zabraknie pytań o najnowsze publikacje autora. Jakub Kornhauser ostatnio wydał monografię "Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej", tom poetycki "Dziewięć dni w ścianie", zbiór próz rowerowych "Premie górskie najwyższej kategorii". Rozmowę poprowadzi Marcin Pierzchliński.
O AUTORZE
Jakub Kornhauser (1984) - poeta, tłumacz, eseista, redaktor, literaturoznawca, nauczyciel akademicki. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ. Opublikował cztery książki poetyckie, za Drożdżownię (2015) otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej. Ostatnio wydał monografię Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej (2019), tom poetycki Dziewięć dni w ścianie (2019), zbiór próz rowerowych Premie górskie najwyższej kategorii (2020) oraz przekłady opowiadań Gherasima Luki Kleptoobiekt śpi i inne prozy (2020) i wierszy Miroljuba Todorovicia Świnia jest najlepszym pływakiem (z K. Siewior, 2020). Redaktor prowadzący serii wydawniczych "awangarda/rewizje" (Wydawnictwo UJ), "Rumunia Dzisiaj" (Universitas) i "wunderkamera" (Instytut Mikołowski). Redaktor pism "Nowa Dekada Krakowska" i "Romanica Cracoviensia", były redaktor "Literatury na Świecie". Współpracuje z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i Małopolskim Instytutem Kultury. Na portalu Małopolska To Go opisuje wyznaczone przez siebie trasy rowerowe i spacerowe. Mieszka w Krakowie.
Spotkanie jest częścią projektu "Poezja miasta" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Informacja zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników naszych wydarzeń znajduje się tutaj: https://mbp.szczecin.pl/wp-content/uploads/2020/04/RODO-dla-Uczestnik%C3%B3w-wydarze%C5%84-kulturalnych.pdf
Miejsce
plac Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin